Kategorie
Nákupní košík Množství: 0 Cena: 0 Kč

Pomáháme

Wiky spol. s r.o. je nejen přední společností v oboru prodeje hraček a papíru, ale i firmou, která si uvědomuje, že ne všichni mají stejné možnosti. Proto není lhostejná a snaží se pomáhat tam, kde je to zapotřebí. Naším cílem je pomáhat především dětem, proto podporujeme nejen konkrétní rodiny s dětmi, ale také neziskové organizace nebo dětská oddělení nemocnic. Chceme být také společensky odpovědnou firmou.

Wiky dlouhodobě podporuje zejména charitativní a společensky prospěšné projekty s důrazem na cílenou a adresnou pomoc, ale i kulturně - sportovně - společenské aktivity. Věříme, že se jedná o správnou věc a jedině konkrétními kroky můžeme společně s vámi tento cíl a tím i nepřímo poslání naší společnosti reálně naplnit. Zde jsou významnější příklady naší společné pomoci. 

Vánoční sbírka hraček 2020

V roce 2020 jsme uspořádali první ročník charitativní sbírky hraček pro děti z různých dětských zařízeních po celé České republice . Sbírka probíhala na všech prodejnách Wiky od 11. 11. do 15.12. 2020. 

Zákazníci tak mohli udělat dobrý skutek a zakoupit hračku v libovolné hodnotě, které pak Ježíšek nadělil dětem v dětských domovech, kojeneckých ústavech, azylových domech, dětských nemocnicích a dalších dětských zařízeních. 

Celkem se podařilo nasbírat 3588 dárků v celkové hodnotě 344 111 Kč. Společně s vámi jsme tak udělali krásnější Vánoce téměř tisícovce dětí ve 42 institucích.

Všem zákazníkům, kteří do sbírky přispěli patří jedno velké DÍKY.

 

Nadační fond dětské onkologie KRTEK

Částkou 15000 Kč jsme podpořili Nadačním fondu dětské onkologie KRTEK.
Tuto sumu se nám podařilo vybrat díky projektu „Bubliny pro dobrou věc“, kdy z každého zakoupeného bublifuku v období od 5. 6. do 31. 7. šla 1 Kč na zlepšení života malých onkologických pacientů.
Děkujeme všem, kteří si v tomto období bublifuk zakoupili a projekt podpořili

Psí domov pod křídly anděla a Zoo Zlín

Děkujeme všem zákazníkům, kteří se zapojili do projektu Pomáháme zvířátkům. Z každé figurky zvířátek Atlas, zakoupené v období 6. 4. do 31. 5., jsme darovali 5 Kč na potřeby zvířátek. Vybrali jsme částku 20 000 Kč, kterou jsme rozdělili mezi útulek Psí domov pod křídly anděla a Zoo Zlín.

           

Útulek Tibet - soukromý azyl pro zvířata v nouzi

Jménem útulku Tibet bychom chtěli poděkovat všem, kteří si v září zakoupili figurku Atlas a podali tak pomocnou "tlapku" potřebným zvířátkům. Díky vám jsme mohli útulku věnovat částku 7000 Kč, která majitelům pomůže s péčí o tato zvířátka. Útulek Tibet je soukromý azyl, který pomáhám psům, kočkám i jiným zvířatům v nouzi.

Na obrázku může být: 2 people, people smiling , stojící lidé

Fakultní nemocnice Ostrava - klinika dětského lékařství

V létě  2019 jsme osobně předali šek na 25 tisíc korun primáři Oddělení dětské hematoonkologie MUDr. Bohumíru Blažkovi. Peníze jsme mohli předat díky všem, kteří si v období platnosti jarně-letního katalogu 2019 zakoupili jakýkoliv bublifuk. Vrchní sestra Kliniky dětského lékařství Bc. Katina Svěchovská nám sdělila, že klinika dětem nakoupí pomůcky, které jim zpříjemní pobyt v nemocnici. Jsme rádi, že jsme udělali radost úžasným lidem, kteří na klinice pracují.

Na obrázku může být: 2 people, people smiling , people standing a indoor

Dětské oddělení Nemocnice v Jindřichově Hradci

Dětskému oddělení Nemocnice v Jindřichově Hradci jsme v létě 2018 darovali 24.000 Kč a v listopadu několik dárků pro nemocniční školu, které pomohou dětem ukrátit čas během jejich pobytu na oddělení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dětské oddělení Nemocnice Kyjov

Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov jsme v létě 2017 věnovali psací potřeby a řadu drobností s jejichž pomocí si děti ukrátí čas během jejich pobytu v nemocnici. 

 

 

 

 

 

 

 

Portimo, o.p.s.

Portimo je obecně prospěšná společnost, která poskytuje pět registrovaných sociálních služeb: EZOP - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Občanská poradna, Osobní asistence, Raná péče, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Portimo se na nás obrátilo s žádostí o sponzorský dar. Věnovali jsme jim desítky hraček, které využívají při terapiích, půjčují do rodin apod.

Přejeme jim mnoho úspěchů v jejich činnosti a hodně úspěvů těch, se kterými pracují dnes a denně.

 

 

 

 

 

 

 

Dobrý skutek - Vánoce 2017

V roce 2017 jsme před Vánocemi zveřejnili na našem Facebooku akci s názvem Pomáháme dětem - Dobrý skutek a následně rozdali šeky v celkové hodnotě 100 000 Kč. Z mnoha zaslaných příběhů jsme vybrali 5 rodin, kterým jsme věnovali dárcovský šek v hodnotě 20 000 Kč. Děkujeme všem, kteří se snaží spolu s námi pomoci.

  

   

 

Hokejky pro KLUKA PUKA 2017

V roce 2017 se uskutečnila akce Hokejky pro KLUKA PUKA 2017. Zde jsme také potěšili děti hračkami, které sloužily jako odměny v různých soutěžích. V roce 2018 se také mohou těšit na podporu a hračky od Wiky.

Novinky ve wiky

Vyplňte svůj email a dozvíte se speciální

akční nabídky ve Wiky jako první.