Kategorie
Nákupní košík Množství: 0 Cena: 0 Kč

4 tipy - Jak s dětmi vyrobit vánoční dekorace a přání

 

Chcete si vyzdobit domov a naladit sebe i zbytek rodiny na vánoční svátky? Máme tu pro vás inspiraci, jak si jednoduše a rychle vytvoříte domácí vánoční atmosféru, a ještě při tom zabavíte své malé ratolesti. Stačí mnohdy jen málo a máte krásné ozdoby na záclony nebo stromeček.

1. Vánoční dekorace na zavěšení

Pamatujete si z dětství vystřihování vloček z papíru? Je to jednoduché a děti s tím zabavíte na delší dobu. Vločky se dají zavěsit na záclony, lustr nebo stromeček a máte krásnou dekoraci za chviličku. Stačí vám na to jen

Vánoční 3D hvězdičky jsou trošku složitější a budete na jejich výrobu potřebovat navíc lepidlo.

Podrobný postup na výrobu hvězdičky nebo vloček naleznete na You Tube.

 

Další krásné vánoční dekorace na zavěšení můžete najít i na našem eshopu.

 

2. Vánoční řetěz

Na stromečku se také krásně vyjímá vánoční řetěz. Určitě znáte klasickou verzi, kterou jste tvořili ve škole jednoduchým spojování papírových kroužků z barevného papíru. 

Máme tu pro vás sice o trošku složitější, ale za to krásnější variantu. Pro tvoření budete potřebovat

Kulaté tvořící nůžky jsou vhodné i pro malé děti, takže je můžete nechat tvořit řetěz samotné. Stačí si nastříhat těmito nůžkami pásky cca 2 cm široké dle toho, jak chcete široký řetěz. Potom vezměte děrovačku a ozdobte jednotlivé pásky vybranými tvary. Slepte barevné pásky k do sebe a krásný vánoční řetěz na stromeček je na světě.

Ozdobné děrovačky lze také použít na zkrášlení vašich vánočních přáníček.

Zdroj obrázku: Pinterest

 

3. Dekorace na okna

Dejte i svým sousedům vědět, že už u vás vládne vánoční nálada. Okna můžete ozdobit i papírovými vločkami, které jste již vytvořili podle bodu 1. nebo můžete použít klasické kupované okenní dekorace

Nebo si udělejte krásnou bílou dekoraci pomocí šablony, kterou můžete vytvořit vy, nebo vaše děti a zasněžte si okno umělým sněhem ve spreji.

 

4. Vánoční přání

Chtěli byste popřát svým blízkým krásné Vánoce a originálním přáníčkem jim vykouzlit úsměv na tváři? Krásné vánoční přání je opět velmi jednoduché, ale tentokrát budete muset vašim dětem trochu pomáhat.

Na 3 D vánoční přání budete potřebovat

Obrázkový návod, jak vytvořit toto přáníčko, naleznete na webu Domácí nápady.

 

Variant, jak vytvořit přáníčko je mnoho. Vašim dětem určitě bude jen stačit přehnutý tvrdý papír a naše pastelky, fixy, barvy, dekorační pásky a jejich úžasná představivost. Vánoční šablony pro foukací fixy mohou vašim ratolestem také pomoci vytvořit krásné vánoční motivy.

Podívejte se třeba i ve vaší kuchyni - strouhaný kokos krásně imituje sníh a nalepený hřebíček nebo badyán může také vánočně ozdobit vaše vánoční přáníčko a dodají mu originalitu.

 

Novinky ve wiky

Vyplňte svůj email a dozvíte se speciální

akční nabídky ve Wiky jako první.